Diena: 2020-05-13

Atnaujinamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymasAtnaujinamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas

Nuo 2020 m. gegužės 18 d. atnaujinamas ugdymo procesas darželyje. Ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigoje. Tačiau jeigu vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų sąraše, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, arba kai vaikas gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, rekomenduojama ir toliau tęsti vaiko ugdymą namuose.

Ugdymas bus vykdomas laikantis šių sąlygų:

• maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo grupėse ir lauke;
  • nebus organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms;
  • įėjimo  zonoje sudaroma galimybė rankų dezinfekcijai;
  • vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nebus priimami į darželį;
  • darbuotojai, kurie vykdys vaikų priėmimą į įstaigą, dėvės nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Vykdant ugdymo procesą šių priemonių dėvėti nereikia);
  • užtikrinamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai;
  • užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo patalpos bus išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną;
  • užtikrinam, kad vikai nesineštų iš namų žaislų ar kitų priemonių;
  • vaikus atvedantys ir paimantys iš įstaigos asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);
  • pedagogai, kurie yra pažeidžiami – vyresnio amžiaus, turintys sveikatos problemų arba jei šeimos nariai sirgo ar serga Covid-19 – nekviečiami dirbti grupėje. Jie ir toliau vykdo nuotolinį ugdymą.

Svarbu:

• Atėjus į darželį atidžiai skaityti parengtą informaciją prie įėjimų;
  • Vaikui sunegalavus įstaigoje, nedelsiant informuojami jo tėvai (globėjai). Jei vaikui pasireiškė užkrečiamųjų ligų požymiai, jis izoliuojamas, kol jo tėvai (globėjai, rūpintojai) atvyks. Vaikų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), tėvams (globėjams) rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su vaiko šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
  • Jeigu vaikui ar jo tėvams (globėjams) nustatoma COVID-19 liga (koronoviruso infekcija), apie tai turi būti informuojama įstaiga tel.: 8~5 2766398, 8~5 2766397 arba mob.+3706186825

Informacija dėl mokesčio už darželį:

Pažymime, kad iki š. m. gegužės 15 d. mokama tik už maitinimą. Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai, nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą, nei už ugdymą nemoka.

Aktualūs dokumentai, prašome susipažinti

AD Įsakymas